Laseroterapia
Laseroterapia wysokoenergetyczna to zabieg fizykalny polegający na wprowadzeniu promieniowania laserowego w głąb tkanek. Powoduje to silne oddziaływanie biostymulacyjne, czego efektem jest regeneracja na poziomie komórkowym. Laseroterapia przynosi bardzo szybki efekt przeciwbólowy i przeciwzapalny oraz przeciwobrzękowy. Dzięki zwiększonej stymulacji syntezy DNA i zwiększonej aktywności fibroblastów, zabieg ten wpływa na proces gojenia obejmujący uszkodzone fragmenty. Laseroterapia wspomaga leczenie schorzeń w obrębie niemal całego ciała. Poza układem kostno-stawowym, zabieg ten z powodzeniem można wykorzystywać przy problemach skórnych, neurologicznych czy laryngologicznych. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się głowicę, za pomocą której wprowadza się promieniowanie. Głowica jest bezstykowa, nie jest potrzebny bezpośredni kontakt ze skórą pacjenta. Czas trwania zabiegu to około 2-10 minut, w zależności od wielkości okolicy poddawanej terapii oraz stanu pacjenta.
- Laseroterapia wysokoenergetyczna
– Zmniejsza stany zapalne i działa przeciwbólowo
– Przyspiesza gojenie się ran, poprawia przepływ krwi w tkankach i narządach oraz poprawia przewodnictwo nerwowe.
Wskazania:
– Po urazach i kontuzjach których konsekwencjami są takie obrażenia jak naderwania i zerwania ścięgien, mięśni, złamania kości.
– Choroby zwyrodnieniowe zarówno związane z wiekiem jak i po urazach.
– Wspomaganie leczenia chirurgicznego.
– Choroby o podłożu neurologicznym jak zapalenia, porażenia i uszkodzenia nerwów, choroby krążka międzykręgowego, problemy z oddawaniem moczu.
– Laser sprawdza się również w przypadku przewlekłych zapaleń ucha oraz chorobach skóry.