fizjoterapia poznań

Czy fizjoterapia pomoże mojemu zwierzakowi?

Fizjoterapia weterynaryjna może przynieść korzyści wszystkim rodzajom zwierząt. W tym artykule odpowiadamy na pytania:

 • Czy fizjoterapia pomoże mojemu pupilowi?
 • Jakie są zalety fizjoterapii dla zwierząt domowych?
 • Jakie ćwiczenia fizjoterapeutyczne będą stosowane?
 • Jeśli moje zwierzę jest ubezpieczone, czy mogę ubiegać się o zwrot kosztów fizjoterapii?
 • Myślę, że mojemu zwierzakowi przyda się fizjoterapia – i co dalej?

Fizjoterapeuci zwierząt świadczą specjalistyczne zabiegi dla zwierząt, które pomagają w zmniejszeniu bólu, zwiększeniu zakresu ruchu w kończynach i stawach oraz zmniejszeniu wpływu lub skutków niektórych urazów, wspomagając ich powrót do zdrowia lub poprawę jakości życia.

Zabiegi fizjoterapeutyczne mogą poprawić samopoczucie wielu różnych zwierząt domowych cierpiących na różnego rodzaju problemy zdrowotne – od schorzeń neurologicznych po uszkodzenia tkanek miękkich. 

Konie, psy i koty to zwierzęta, które najczęściej otrzymują fizjoterapię, ale prawie każde zwierzę może na tym skorzystać. Lekarze weterynarii, fizjoterapeuci weterynarii i pielęgniarki weterynarii w są wysoko wyszkoleni w weterynarii i mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób fizjoterapia może pomóc Twojemu zwierzakowi, jakie są korzyści z leczenia, na czym polega i jak zacząć.

Czy fizjoterapia pomoże mojemu pupilowi?

Fizjoterapia zwierząt jest praktyką zatwierdzoną naukowo, co oznacza, że ​​techniki stosowane przez tych specjalistów okazały się skuteczne.

 Twoje zwierzę może skorzystać z fizjoterapii, jeśli:

 • Niedawno przeszedł operację naprawy uszkodzonej kończyny lub stawu
 • Cierpi na zapalenie stawów, dysplazję stawu biodrowego lub dysplazję łokciową
 • ma problemy z kręgosłupem
 • Zmaga się z ograniczoną mobilnością
 • Doświadcza skurczów mięśni, napięcia mięśni lub ma zawęźlenia mięśni
 • Ma uszkodzone nerwy lub więzadła

Jakie są zalety fizjoterapii dla zwierząt domowych?

Fizjoterapia może nie tylko pomóc zmniejszyć dyskomfort fizyczny Twojego zwierzaka, ale może również pomóc w zapobieganiu poważniejszym problemom zdrowotnym w późniejszym okresie. Na przykład, jeśli Twój pies cierpi na zapalenie stawów w jednym stawie, inne stawy mogą ulec zużyciu w wyniku kompensacji.

Fizjoterapeuta może pomóc w leczeniu początkowego problemu, poprawiając w ten sposób długoterminową jakość życia psa. 

Fizjoterapia może również pomóc w powrocie do zdrowia Twojego zwierzaka po operacji lub urazie, pomagając Wam dwojgu wrócić do cieszenia się wspólnym czasem. Może również spowolnić postęp chorób długotrwałych.

Zespół pracujący w Happy-Fizjo to wysoko wykwalifikowani specjaliści z dodatkowymi kwalifikacjami w zakresie ortopedii, fizjoterapii, rehabilitacji i żywienia. 

Jakie ćwiczenia z fizjoterapii weterynaryjnej będą stosowane?

Istnieje wiele konkretnych ćwiczeń, które są powszechnie stosowane, ale dokładny zakres leczenia i programów ćwiczeń będzie zależał od wybranych przez Ciebie specjalistów. 

Nasz personel weterynaryjny stosuje szereg technik, w tym masaż, sesje na bieżni wodnej, zabiegi laserowe i ultradźwiękowe, elektryczną stymulację mięśni i terapię falą uderzeniową.

Będziemy również pracować z Twoim zwierzakiem nad różnymi ruchami fizycznymi, które poprawią jego elastyczność stawów i ogólny stan zdrowia.

Jeśli moje zwierzę jest ubezpieczone, czy mogę ubiegać się o zwrot kosztów fizjoterapii?

Większość zabiegów wykonywanych jest pokrywana przez większość firm ubezpieczeniowych dla zwierząt domowych. Jednak zdecydowanie zaleca się skontaktowanie się z dostawcą przed podjęciem jakichkolwiek działań, ponieważ rodzaje ubezpieczenia mogą się różnić w zależności od firmy ubezpieczeniowej.

Myślę, że mojemu zwierzakowi przyda się fizjoterapia – i co dalej? 

Aby wypróbować sesję fizjoterapeutyczną należy najpierw skontaktować się z lekarzem weterynarii i umówić się na wizytę.

Aby umówić się na wizytę w placówce Happy-Fizojo, po prostu wyślij nam wiadomość  tutaj , krótko opisując swoje zwierzę i jego stan, lub zadzwoń do nas pod numer  510 838 585 .

Jeśli szukasz rehabilitacji pooperacyjnej dla swojego zwierzaka, najpierw zajrzyj  tutaj,  aby uzyskać więcej informacji na temat naszych praktyk.

Zależy nam, aby każde zwierzę żyło długo, szczęśliwie i bez dyskomfortu, dlatego zapewnimy Twojemu pupilowi ​​jak najlepsze usługi lecznicze i rehabilitacyjne.